Godly Play-bemutatónap szülőknek

A Dunakeszi Református Egyházközségben immár negyedik éve a „Godly Play” szemléletével visszük közel a bibliai történeteket a gyerekekhez. A Godly Play egy olyan bibliai történetmondási szemlélet, amely:

  • összekapcsolja Isten népének történeteit a résztvevők saját tapasztalataival,
  • segít a résztvevőknek abban, hogy saját maguk fedezzék fel Isten jelenlétét az életükben,
  • megmutatja, hogyan lehet nyitottnak lenni Istenre mindig s mindenhol,
  • eltér attól a hitoktatási modelltől, amelyben mások mondják meg, hogy mit kell tudni és hinni,
  • ellenben támogatja a résztvevőket abban, hogy a személyes kapcsolatukat él­jék meg Istennel.

Gyülekezetünkben azt tapasztaljuk, hogy a gyerekek (éppúgy, mint a fiatalok és a fel­nőttek is) nagy lelkesedéssel és nyitottsággal vesznek részt ezeken az alkalmakon, s egészen különleges módon kapcsolódnak a Biblia történeteihez. Mivel több kisgyer­mekes szülő is jelezte, hogy a gyermeke beszámolói felkeltették az érdeklődését, ezért bemutató alkalmat szervezünk felnőtteknek: szülőknek, nagyszülőknek, kereszt­szülőknek, s minden érdeklődőnek.

Időpont: 2024. február 11. 17.00-18.30

Helyszín: Dunakeszi Református Egyházközség, Dunakeszi, Kálvin János u. 7.

Szeretettel várunk mindenkit, aki szeretne részt venni egy történetben! (Esetleg kettő­ben.)

A részvétel ingyenes, mindenki számára nyitott, de előzetes jelentkezést kérünk ezen a felületen.

REGISZTRÁCIÓ

Print Friendly, PDF & Email

A kommentelés lezárva, de ezzel a linkkel hivatkozhatsz az oldalra.